Nadszedł czas remontów, przeglądów i wymiany. W szczególności dotyczy to przemysłu cukrowniczego. Mamy w Polsce bardzo dobrze rozwinięty przemysł produkcji cukru. Nasza firma wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klienta oferuje szeroką gamę taśm, pasów i pozostałych elementów napędu i transportu. Stworzyliśmy projekt „Bezpieczny elewator”, w którym pokazujemy składowe dla podniesienia bezpieczeństwa w elewatorach.

Dzisiaj jednak skupimy się na taśmach białych do elewatorów. Mamy w swojej ofercie jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w technice taśm elewatorowych gumowych – taśmę o BARDZO NISKIM WYDŁUŻENIU. Taśma posiada tylko jedną przekładkę dla wytrzymałości od 400 do 800 N/mm i dwie przekładki dla wytrzymałości od 1000 do 1600 N/mm. Specjalistyczny splot tkaniny przekładkowej taśmy pozwala uzyskać parametr wydłużenia zaledwie o 0,8% czyli DWUKROTNIE MNIEJSZY w porównaniu z taśmami tradycyjnymi. Przy takim napięciu taśmy uzyskujemy wystarczające sprzężenie cierne na bębnie napędowym. Taśmy są lżejsze, mogą pracować na mniejszych średnicach niż ich wytrzymałościowe odpowiedniki wieloprzekładkowe. Taśmy charakteryzują się uproszczoną instalacją – tylko jedno wstępne a zarazem ostateczne naprężenie, taśma nie ślizga się na bębnach i nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów serwisowania.

Taśmy są wykonane z białej gumy NBR z dopuszczeniem do stosowania w przemyśle spożywczym, są antystatyczne, trudnopalne, olejoodporne i co najważniejsze posiadają ATEX (praca w warunkach wybuchowych).

Szeroka gama wytrzymałości od 400 do 1600N/mm.

Mamy również w swojej ofercie taśmy elewatorowe białe z PCV. Główną zaletą tych taśm jest możliwość zamykania brzegów. Te taśmy także posiadają stosowne atesty i ATEX. Są one dedykowane do mniejszych obciążeń.

Posiadamy wszelkie wyposażenie do taśm elewatorowych: kubełki, śruby, złączki, czujniki.

Firma Enitra jest wyposażona w nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu może wykonywać różne perforacje na życzenie Klienta. Zastosowane technologie CNC oraz nowoczesne techniki pozwalają uzyskać najwyższą jakość produktów oraz szybciej realizować zamówienia Klientów.

Opracowała: Teresa Kacprzyk 28-05-2019